دیوار سبز

دیوار های سبز باشکوه دنیا

چگونه دیواره های سبز به بهتر شدن زندگی ما کمک می کنند؟

این بناهای هنرمندانه ساخته شده با پوشش گیاهی، با ایجاد نمای سبز برای ساختمان ها و همچنین با کاربری در فضاهای داخلی محیط زیبایی را ایجاد می کنند و به همبستگی انسان با طبیعت کمک می کنند.

دیوار سبز می تواند به تمیز کردن هوا، کاهش گرما و کاهش نویز در مناطق شهری کمک کند. از آنجا که باغ های عمودی ساخته شده  از ساختار دیوار ساختمان جدا هستند، بنابراین ترس کمی وجود دارد که ریشه های گیاهان به فوندانسیون ساختمان آسیب برساند. این بیشتر شبیه یک پوست دوم برای ساختمان است که علاوه بر جنبه زیبایی مزایای دیگری نیز دارد.

دیوارهای سبز، به دلیل عایق حرارتی بودن، هزینه های گرمایشی و سرمایشی را در زمستان و تابستان کاهش می دهند. پیاده سازی گیاهان در فضاهای شهری به انسان اجازه می دهد که یک سیستم زندگی مشابه با محیط طبیعی را بازسازی کند.

 

Jupiter, Sainte Geneviève Des Bois in Paris, France

دیوار سبز ژوپیتر

 

این نما ، در سال 2013 ساخته شده است ، و بخشی از نمای بیرونی مرکز خرید ژوپیتر در حومه شهر پاریس می باشد.
ساختار داخلی این طرح متشکل از  فلز، PVC و نمدمی باشد. این،نمونه نیز همانند سایر آثار پاتریک بلانک، با انواع مختلفی از گیاهان جنگلهای بارانی ساخته شده اند و با استفاده از سیستم هیدروپونیک (پمپ های آب، آب را از بالا به پایین پمپاژ می کنند.)

 

Perez Art Museum in Miami, Florida

دیوار سبز

 

این اثر مجموعه ای از هشت ستون است که از هر طرف موزه از بالا به سمت پایین می آیند. این ستون ها نمایانگر اثر اعجاز انگیز جنگل های آویزان است که هم هوای را پاکیزه نگه میدارد و هم فضا را روشن می کند. موزه شامل  رستوران، بار، سالنی برای سمینارها و رخدادهای شاخص و همچنین تعداد زیادی نمایشگاه های هنر مدرن می باشد.

 

Emquartier in Bangkok, Thailand

دیوار سبز

 

جنگل بارانی به طول 100 متر که همانند لوستری از سقف در بخش جدید بازار بزرگ بانکوک (Helix Quarter) آویزان شده است. این پوشش گیاهی به شکل مارپیچ وار در وسط ساختمان واقع شده و تمام طبقات ساختمان را شامل می شود. این گیاهان بر روی ساختارهای آهنی که بدین منظور به صورت مارپیچ حالت گرفته فیکس شده اند. پروژه Emquartier مانند بسیاری از آثار بلان از جنگل های بارانی الهام گرفته شده است. این مرکز شامل بیش از 400 مغازه، 40 رستوران، یک سوپرمارکت محبوب و یک آبشار است. این هتل در نزدیکی پارک بنازری در خارج از مرکز شهر واقع شده است.

 

One Central Park in Sydney, Australia

دیوار سبز

 

این دو ساختمان مسکونی در شهر حومه چیپندال، سیدنی واقع شده است. این مجموعه  میتواند بعنوان پیوند زندگی شهری با طبیعت باشد. هر دو ساختمان شامل دیوارهایی با پوشش گیاهی به ارتفاع 10 متر می باشد. یکی از ساختمان ها شامل یک لبه آینه ای است که نور خورشید را جمع می کند و آن را به سمت دیوار های حاوی پوشش می تاباند.و در شب ها ، دیوارها با LED که کاری از هنرمند خلاق یان کرسال روشن می شود. در این مجموعه همچنین  استخر شنا و پارک نیز وجود دارد. این مجموعه با همکاری پاتریک بلانک و جان نول ساخته شده است.

 

L’Oasis d’Aboukir in Paris, France

دیوار سبز

 

بلندی این دیوار  25 متر و ساخته شده با 7،600 گیاه، می باشد این دیوار سبز که در فضای باز قرار گرفته توجه زیادی را به خود جلب کرده است. ساخت این دیوار 6 هفته طول کشیده است  و از محبوبیت ویژه ای برخوردار گردیده است. این منطقه تاریخی پر از مغازه ها، رستوران ها، و موزه ها است که در نزدیکی موزه لوور و رودخانه سینا واقع شده است.

 

Quai Branly Museum in Paris, France

دیوار سبز

 

موزه Quai Branly توسط Jean Nouvel طراحی شده است تا فضایی باشد که از بازدیدکنندگان خواسته شود خودشان به عنوان کاوشگر باشند. دیوار سبز، با پنجره های پراکنده ، بخشی از تلاش های این ساختمان برای به چالش کشیدن بازدید کنندگان می باشد. این موزه متعهد به توسعه پایدار است و شامل آثار تاریخی و معاصر از سراسر جهان است.

 

Pont Max Juvenal in Provence, France

دیوار سبز

 

این دیوار سبز واقعا منحصر به فرد است، زیرا این دیوار بخشی از یک ساختمان یا یک نماد آویزان نیست. بلکه در تلاش است تا زشت ترین قسمت شهر را زیباتر کند. با این دیوار سبز چهره سیمانی و خالی یک پل در سال 2008 تغییر کرد تا زندگی و هنر را به خیابان ها و زیرساخت های روستایی پروانس فرانسه برساند. باز هم این نیز از آثار پاتریک بلانک می باشد.

آشنایی بیشتر با آثار پلانک 

دیوارهای اجرایی ما