دیوار سبز

چگونه در منزل گیاهانی همیشه سبز داشته باشیم ؟

چگونه در خانه یک گلدان هیدروپونیک داشته باشیم ؟

گاهی اوقات گیاهی که کاملا سالم و طبیعی به نظر میرسد ممکن است به صورت ناگهانی ظرف چند روز پژمرده شده و بمیرد در حالی که هیچ نشانه ای از وجود مشکل در برگها و ساقه گیاه مشاهده نکرده اید.

گیاهان پژمرده

هیچ چیز برای شما مانند گیاهان در اطراف خانه لذت بخش نیست. اما به همان اندازه از دیدن پژمرده شدن آن ها ناراحت می شوید. قبل از ناامید شدن از گلدانتان این راه ها را امتحان کنید.

سیستم ویکس (wicks) یا فیتیله ای

رایج ترین اشتباه افراد این است که نمی دانند زمان خواب گیاه آن ها چه وقتی است، بنابراین همیشه به آن آب می دهند. با رسیدن فصل جدید در مورد اتفاقی که برای گیاه شما در آن فصل می افتد تحقیق کنید تا مطمئن شوید تصادفاً گیاه موردعلاقه ی خود را با آب زیاد خراب نخواهید کرد.

حال ما روشی به شما پیشنهاد می کنیم که در آن گیاه در طول هفته و ماه به اندازه ی نیازش آب مصرف می کند و دیگر لازم نیست که شما هر روز آنها را آبیاری کنید و با آبیاری هر 30 روز شما گیاه سر حالی خواهید داشت.

7

چگونه با خیال راحت به مسافرت برویم و نگران آبیاری گیاهان نباشیم ؟

اکثر ما وقتی قصد سفرکردن داریم ، نگران گلدان های خانه ی خود هستیم که در این مدت آبیاری آن ها چه می شود. اغلب به کسانی می سپاریم تا در نبود ما این کار را انجام دهند ولی این روش ، برای این مسئله بهترین جواب است. برای اطلاعات بیشتر پست زیر را مطالعه کنید.